Виступ Президента України на Генасамблеї ООН мав потужний ефект – Єрмак

29 вересня 2021
 Виступ Президента України на Генасамблеї ООН мав потужний ефект – Єрмак

Виступ Президента України Володимира Зеленського на 76-й сесії Генеральної асамблеї ООН був одним з найочікуваніших і мав потужний ефект

Як передає  пресслужба глави держави, про це заявив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV.«Було дуже багато уваги (до виступу Президента на сесії Генасамблеї - ред.). Ми отримали багато повідомлень і дзвінків: з Держдепу США, від Білого дому, від європейських партнерів, з дуже теплими словами підтримки та враженнями від виступу Президента.

Це мало дуже потужний ефект», - заявив керівник ОП.За його словами, Зеленський у виступі наголошував на необхідності реформування ООН з метою підвищення її ефективності, адже це питання давно назріло.

«Президент говорив про те, що найгірше, якщо ООН перетвориться на Лігу Націй або «на супергероя на пенсії». Сьогодні виклики перед світовою спільнотою такі, що дуже важливо змінити такі речі, як зловживання правом вето, яке ми бачимо останніми роками, як те, що немає рівності між країнами. Ті цінності, та ідеологія, з якими створювалася ООН, мають повернутися в її стіни», - зазначив Єрмак.

Керівник Офісу Президента зауважив, що для жителів окупованого Криму було дуже важливим почути з трибуни Генасамблеї ООН слова Зеленського про необхідність деокупації півострова. Єрмак наголосив, що Україна очікує на підписання Організацією Об'єднаних Націй декларації саміту Кримської платформи.«Ми знаємо, як успішно й потужно відбувся саміт Кримської платформи, скільки делегацій було на ньому. Ще не з’явився підпис Організації Об’єднаних Націй, але право підпису відкрите, і я думаю, що з часом учасників і підписантів декларації ставатиме більше», - додав він.

Єрмак також розповів, що на полях 76-ї сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку Президент провів низку двосторонніх зустрічей зі світовими лідерами, під час яких порушував питання щодо звільнення незаконно утримуваних українських громадян та деокупації територій України.

«Під час цих зустрічей обговорювалися питання окупованих територій, багато говорилося про список ув’язнених, який був переданий усім, з ким проводилися ці зустрічі», - заявив керівник ОП.Як повідомляв Укрінформ, 20 вересня Зеленський прибув з робочим візитом до Сполучених Штатів Америки для участі у 76-й сесії Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй у Нью-Йорку.21 вересня Зеленський взяв участь у відкритті сесії, 22 вересня відбувся його виступ на ГА ООН. 

Джерело ukrinform