З Румунії до України можуть прибути канадські винищувачі CF-18

26 листопада 2021

Уряд Канади розглядає можливість посилення своєї військової місії в Україні на тлі агресивної активності Росії на кордоні

Про це повідомляється з посиланням на джерела канадської газети The Globe and Mail.

Згідно з даними двох джерел видання, нещодавно призначена на посаду міністра національної оборони Канади Аніта Ананд розглядає можливість зміцнення військового контингенту в Україні. 

Один з них – направлення кількох сотень канадських військовослужбовців.

Також канадський уряд вивчає варіант перекидання в Україну з Румунії своїх винищувачів CF-18, а також направлення до Чорного моря бойового корабля Військово-морських сил Канади.

Винищувач CF-18 Повітряних сил Канади. Фото з відкритих джерел

Раніше українська розвідка заявила, що Росія сконцентрувала понад 92 тис. військовослужбовців біля кордонів з Україною і готується атакувати до кінця січня – початку лютого.

При цьому, міністр оборони Олексій Резніков вкрай скептично висловився про можливість перемоги Росії у війні з Україною. Глава оборонного відомства не вірить, що це можливо. 

Також, перший віцеспікер Олександр Корнієнко пояснив, що робитиме парламент у разі російського вторгнення.

Нагадаємо, канадські Збройні сили з 2015 року проводять навчання солдатів та офіцерів української армії на Яворівському полігоні у Львівській області.

Спільні командно-штабні навчання «Гвардія–2020». Фото: Нацгвардія

До складу місії входять приблизно 200 канадських військових. У березні 2019 року уряд Канади ухвалив рішення про продовження місії в Україні до весни 2022 року.

CF-18 – багатоцільовий винищувач Королівських військово-повітряних сил Канади, розроблений на базі американського винищувача-бомбардувальника F/A-18 Hornet. 

У вересні 2021 року канадські винищувачі CF-18 були долучені до багатонаціональних навчань «Rapid Trident-2021», що проходили в Україні.

 
Джерело Мілітарний
Події Відео 24 грудня 2021

В Киеве задержали мошенников, "работавших" на свиданиях

Во время встречи девушка заказывала якобы дорогие алкогольные напитки и еду на вынос. Им выдавали заказ в пакете-муляже