За незаконний продаж гуманітарної допомоги для ЗСУ судитимуть керівників відомої мережі магазинів військового спорядження

31 березня 2023
 За незаконний продаж гуманітарної допомоги для ЗСУ судитимуть керівників відомої мережі магазинів військового спорядження

Київською міською прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт відносно двох підприємців, викритих на організації схеми продажу гуманітарної допомоги для Збройних Сил України та порушенні порядку міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю (ч. 3 ст. 201-2, ч. 1 ст. 333 КК України)

За даними слідства, у квітні 2022 року керівник та засновник мережі магазинів, що спеціалізуються на продажі товарів військового призначення, звернулись до однієї з військових частин Нацгвардії України з проханням надати їм сертифікат кінцевого споживача. Це потрібно було для ввезення на митну територію України бронепластин та захисних шоломів, які вони обіцяли безоплатно передати військовій частині.

Отримавши документи, підприємці ввезли з Республіки Польща 1500 бронепластин та 300 балістичних шоломів без сплати митних платежів.

Однак надалі відмовились безоплатно передати їх на потреби захисників України та виставили ввезену амуніцію на продаж через мережу своїх магазинів. Ринкова вартість ввезених товарів становила близько 8 млн грн.

У ході обшуків у підприємців також виявили та вилучили близько 140 тис набоїв до вогнепальної зброї.

Наразі вилучені боєприпаси та військове спорядження передано на потреби Збройних Сил України.

Досудове розслідування здійснювалося слідчими територіального управління ДБР, розташованого у місті Києві, за оперативного супроводу співробітників ГУ ДЗНД СБУ.

Події Відео 29 травня 2023

Іван Вигівський перевірив бойове злагодження штурмової бригади «Лють» на Одещині

Бойове злагодження підрозділу – підготовка особового складу до спільних дій, використання групової зброї в різних видах бою для подальшої участі у відсічі збройної агресії проти України об’єднаної штурмової бригади НПУ «Лють» на Одещині перевірив т.в.о. Голови Національної поліції України генерал поліції третього рангу Іван Вигівський