Захід має надати Україні більше зброї та пообіцяти членство в НАТО - німецький депутат

04 травня 2023
 Захід має надати Україні більше зброї та пообіцяти членство в НАТО - німецький депутат

Захід надто мало робить у плані військової допомоги Україні та діє недостатньо далекоглядно в тому, що стосується підготовки до післявоєнного часу, зокрема, в аспекті членства України в НАТО

Про це в гостьовому дописі Frankfurter Allgemeine Zeitung написав депутат Бундестагу Роберт Реттген.

«Якщо Україні не вдасться відкинути росію зі своєї території, якщо агресія путіна буде хоча би частково успішною, це мало би драматичні наслідки для всієї Європи на десятиліття», - написав політик.

«Тому вкрай важливо, щоб ми нарешті зняли ручне гальмо і надали Україні всю можливу підтримку, необхідну для успішного контрнаступу. Для цього необхідно виправити стратегічну помилку, яка пронизувала дискусії про поставки зброї протягом останніх 14 місяців і викликала резонанс не лише в Берліні та Парижі, а й у Вашингтоні. Йдеться про питання «Що зробить росія, якщо»… росія завжди робить те саме: продовжує війну, як і раніше», - йдеться у статті.

За словами Реттгена, у путіна немає іншого виходу, тому що він не хоче зупинятися, але й не може посилити атаки, адже це коштувало б йому доброго ставлення Китаю та призвело б до жорсткої відповіді Америки. Тим не менш, питання про те, якою може бути відповідь росії, завжди залишається на даному етапі, коли йдеться про постачання бойових літаків.

Реттгена дивує той факт, що боєприпасів стає все менше, тому що перспективне планування – це не порядок дня, а реакція, яка відстає, і, на жаль, має дуже конкретні, гіркі наслідки для України.

Він при цьому погоджується з необхідністю бути обережним і ретельно зважувати ризики при постачанні зброї. Але наслідки бездіяльності Заходу та поразка України будуть руйнівними, попереджає депутат.

«Якщо чесно, то … ці ризики в рази перевищують ризик стояти на боці України з усіма нашими можливостями... Ми можемо багато втратити, діючи неадекватно», - пише парламентарій.

Він підкреслює, що військовий успіх України є передумовою для переговорів. Для цього не потрібно відвойовувати всі окуповані території, але має бути чітко очевидним, що Україна здобула військову перевагу і не вторгається в росію. Відтоді, переконаний Реттген, Україна може вести переговори.

Якими будуть наслідки для росії, залишається повністю відкритим, констатує депутат. Європа, на його погляд, повільно реагує на «військові імперативи політичних рішень». Прогнозування політики, зазначає Реттген, потрібно, коли йдеться про майбутнє безпеки України, бо настане день після війни, а росія, як сусід України, нікуди не зникне.

«Те, що безпека з боку росії залишатиметься центральним питанням для України навіть після успішних мирних переговорів, пояснюється не географією, а менталітетом імперського націоналізму, який підживлює путін. росія не може подолати це, як і європейські держави, яким довелося розлучитися зі своїм імперським минулим у ХХ столітті», - йдеться у статті.

У цьому, зазначає Реттген, полягає справжнє питання миру для всієї Європи. Поки цього не буде досягнуто, Європі потрібна архітектура безпеки, яка захищатиме від росії.

«Для України це може означати лише членство в НАТО. Нижче цього порогу не буде ефективного стримування все ще імперсько налаштованої росії. Пропозиція компенсувати членство в НАТО постачанням Україні великої кількості зброї є нереальною», - підкреслює член Бундестагу.

Норберт Реттген балотувався на посаду кандидата в канцлери ФРН від ХДС, але поступився іншому політику. Завжди різко критикував газогони з росії, після початку війни виступає за збільшення постачання зброї ЗСУ.

Джерело Укрінформ