"Залежність стає сильнішою": експерт пояснив, чому Угорщина не змінить ставлення до РФ

24 листопада 2022
 "Залежність стає сильнішою": експерт пояснив, чому Угорщина не змінить ставлення до РФ

Політолог Андраш Рац вважає, що залежність Угорщини від Росії стає дедалі сильнішою, а простір для маневру дедалі меншим

Війна Росії проти України нічого не змінила у відносинах прем'єра Угорщини Віктора Орбана із Москвою.

Угорський політолог Андраш Рац розповів, що в плані енергетичної безпеки Угорщина дуже залежить від Росії, пише DW.

"За останні вісім років Угорщина не спромоглася диверсифікувати свої джерела отримання енергоносіїв, і тепер це має неприємні наслідки. Найголовніший інтерес Угорщини полягає у тому, щоб "Газпром" не зупинив їй постачання. Якби це сталося, то країні загрожувала б економічна катастрофа. Будапешт зараз намагається уникнути всього того, що, на його думку, може дратувати Росію", - сказав експерт.

Політолог вважає, що залежність Угорщини від Росії стає дедалі сильнішою, а простір для маневру дедалі меншим.

"Росія може шантажувати Угорщину через постачання природного газу. І саме тому Угорщина найближчим часом не змінить свого ставлення до Росії", - пояснив Рац.

Також він розповів, чи зацікавлена ​​Угорщина у розпаді України як держави, щоб повернути собі Закарпаття.

"Це абсолютно нереально і неможливо. У військовому, дипломатичному, політичному та економічному плані це було б повною катастрофою для Угорщини. Як член ЄС і НАТО країна була б повністю ізольована, не кажучи вже про те, що Україна у військовому плані набагато сильніша за Угорщину і дала б відсіч. Якщо Орбан час від часу у своїх промовах робить невиразні натяки на такий сценарій, то в першу чергу йдеться не про зовнішню політику, а про звернення до тієї частини місцевих виборців, які є правими екстремістами", - заявив експерт.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан підтримує політику президента РФ Володимира Путіна. Від початку війни він публічно виступає проти санкцій проти Росії і заявляв, що Україна не зможе перемогти Росію.

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто неодноразово висловлювався проти України. Так, 17 листопада угорський дипломат звинуватив лідерів ЄС в антиросійській політиці і закликав їх піти у відставку.

Джерело unian
Події Відео 24 листопада 2022

Семеро столичних кінологів зі службовими собаками успішно пройшли навчання та отримали профільні сертифікати

Тепер правоохоронці разом зі своїми чотирилапими напарниками нестимуть службу не лише у столиці, а й у різних регіонах України