Зеленський відреагував на рішення ЄС про постачання Україні артснарядів на 2 мільярди євро

22 березня 2023
 Зеленський відреагував на рішення ЄС про постачання Україні артснарядів на 2 мільярди євро

Це те, що додає впевненості в нашій єдності, у незмінності руху до перемоги над державою-терористом, каже президент

Президент України Володимир Зеленський подякував лідерам ЄС за погодження спільного плану постачання снарядів для артилерії. У вечірньому відеозверненні він назвав це рішення "стратегічним кроком".

"Наші європейські партнери погодили спільний план, щоб прискорити постачання снарядів для нашої артилерії. Вага цього рішення – 2 мільярди євро. Передбачено як невідкладне постачання, так і виробництво боєприпасів. Це стратегічний крок. Те, що додає впевненості в нашій єдності, у незмінності руху до перемоги над державою-терористом", – сказав президент.

Зеленський також подякував партнерам України в Європі і всім, хто зацікавлений, аби Європа була сильною та вільною.

Раніше цього місяця головний дипломат ЄС Жозеп Боррель зазначав, що було схвалено виділення додаткових 2 млрд євро для Європейського фонду миру на підтримку України, які буде спрямовано на задоволення потреб України в артилерійських боєприпасах швидкими темпами.

20 березня стало відомо, що в блоці досягли політичного консенсусу щодо відправлення в Україну снарядів. Міністр оборони Естонії Ханно Певкур повідомив, що мільйон снарядів калібру 155 мм буде надіслано впродовж 12-місячного періоду.

Як сповістило Європейське оборонне агентство, 18 країн погодились спільно купувати боєприпаси для України. Це Австрія, Бельгія, Хорватія, Кіпр, Чехія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Португалія, Румунія, Словаччина, Швеція і Норвегія. Ще є країни-члени ЄС висловили намір приєднатися. Водночас Угорщина відмовилась і заявила про тиск.

Джерело unian
Події Відео 29 травня 2023

Іван Вигівський перевірив бойове злагодження штурмової бригади «Лють» на Одещині

Бойове злагодження підрозділу – підготовка особового складу до спільних дій, використання групової зброї в різних видах бою для подальшої участі у відсічі збройної агресії проти України об’єднаної штурмової бригади НПУ «Лють» на Одещині перевірив т.в.о. Голови Національної поліції України генерал поліції третього рангу Іван Вигівський