Зеленський: Визнання рф спонсором тероризму – основа відновлення глобальної безпеки

23 вересня 2022
 Зеленський: Визнання рф спонсором тероризму – основа відновлення глобальної безпеки

Президент України Володимир Зеленський знову закликав країни ООН визнати росію державою-спонсором тероризму

Про це він завив, виступаючи на 77-й сесії Генеральної Асамблеї ООН у середу.

«Ми повинні нарешті визнати росію державою-спонсором тероризму на всіх рівнях в усіх країнах, які сповідують цінності миру й захисту людського життя. Юридично, політично. Якщо немає юридичного механізму, можна прийняти політичне рішення в парламентах. Це фундамент для відновлення глобальної безпеки», - наголосив він.

Коли одна країна намагається вкрасти територію іншої держави, то ставить під удар усі держави світу, пояснив він. Глобальна безпека не може бути відновлена без відновлення територіальної цілісності країни, яка зазнала агресії.

Тому третім пунктом формули миру для України є відновлення безпеки та територіальної цілісності, підкреслив Зеленський.

Четвертий пункт, за його словами - це гарантії безпеки.

Президент розповів, що Україна презентувала партнерам пропозиції щодо модернізації архітектури безпеки для України та Європи і світу, «яка не дозволить більше жодної агресії проти нас». Він нагадав, що йдеться про юридично зобов'язальні багатосторонні та двосторонні договори.

П'ятий пункт української формули миру - рішучість – те, без чого інші чотири пункти не працюватимуть, сказав Зеленський.

«Це наша рішучість боротися. Це рішучість партнерів допомагати нам і самим собі. І це рішучість світу об'єднатися навколо того, хто бореться проти збройної агресії і притягнути до відповідальності того, хто загрожує всім», - уточнив він.

Як повідомлялося, Президент у своєму виступі сформулював п’ять пунктів форуми миру.

20 - 26 вересня у Нью-Йорку триває тиждень високого рівня в рамках 77-ї сесії Генасамблеї ООН, де виступають лідери держав, глави урядів, керівники зо

Джерело Укрінформ
Події Відео 29 вересня 2022

Зберігали близько п’яти тонн прекурсорів для виготовлення наркотичних засобів: у Києві перед судом постане злочинна організована група

Поліцейські скерували до суду обвинувальний акт щодо 12-ти членів злочинної організації, які збували наркотичні та психотропні речовини по всій Україні