Зустріч Байдена і Зеленського: в МЗС назвали ключову тему переговорів

02 липня 2021
 Зустріч Байдена і Зеленського: в МЗС назвали ключову тему переговорів

Кулеба вважає, що американці "вже у процесі переговорів, але цього недостатньо, щоб змінити поведінку Росії"

Президенти України та США Володимир Зеленський і Джо Байден під час запланованої на липень зустрічі у Вашингтоні детально обговорять участь Сполучених Штатів у процесі політико-дипломатичного врегулювання конфлікту на сході нашої країни. Окрім того, лідери країн обговорять питання протидії російській агресії.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю виданню "Ліга".

За його словами, програма-максимум – зробити новий крок у питаннях взаємодії з українськими партнерами у сфері безпеки та оборони, інвестицій і торгівлі.

"Я поки не знаю, чи вийдемо ми із зустрічі вже з готовою відповіддю про те, якою буде участь США у процесі політико-дипломатичного врегулювання і протидії російській агресії, але точно президенти будуть дуже детально про це говорити. Це буде ключова тема", - сказав Кулеба.

Він також зазначив, що мета України – знайти такий формат участі США у переговорах, який даватиме максимальний результат. Зокрема, американці "вже у цьому процесі, але цього недостатньо, щоб змінити поведінку Росії".

"Пригадайте лінію Сурков-Волкер. Але в нормандському процесі маємо проблеми. Всі кажуть: Росія, ти – сторона конфлікту, виконуй зобов'язання, припиняй війну. А Росія каже: ні, ми не сторона конфлікту. Поки ми не розв'яжемо цей вузол, повноцінне врегулювання неможливе. І треба з американцями дуже предметно поговорити про те, як розв'язати цей вузол. Яку побудувати комбінацію, щоб ми вийшли з глухого кута", - додав міністр.

Дмитро Кулеба 11 червня повідомив, що зустріч президентів України та Сполучених Штатів Америки у Вашингтоні відбудеться наприкінці липня, формат – повноцінний офіційний візит Президента України до США.

Нагадаємо: Речник президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що членство України у НАТО стане "червоною лінією" для Кремля. Він висловлює неабияку стурбованість розмовами, що одного дня Києву можуть надати План дій щодо членства у Альянсі.

Джерело liga.net
Відео 05 грудня 2021

У програмі «З Осуховським по-чесному» Олександр Ярмола: про розстріляне відродження, Чорнобиль, Гайдамаки

У програмі «З Осуховським по-чесному» Олександр Ярмола - український музикант, вокаліст, автор текстів, засновник та лідер козак-рок гурту «Гайдамаки»