Туреччина залучить майже 70 тисяч силовиків до охорони саміту НАТО

15 червня 2026
 Туреччина залучить майже 70 тисяч силовиків до охорони саміту НАТО

Туреччина залучить близько 70 тисяч співробітників сил безпеки до охорони учасників і забезпечення безпеки саміту НАТО, який відбудеться в Анкарі 7-8 липня

Про це передається з посиланням на TRT Haber.

“70 тисяч співробітників сил безпеки, включаючи 55 000 поліцейських та жандармів, чергуватимуть в Анкарі під час 36-го саміті НАТО, який відбудеться 7-8 липня”, - повідомляє телеканал.

До охорони заходу залучать підрозділи боротьби з тероризмом, розвідки, кібербезпеки, громадської безпеки, спецпризначенців поліції, команди радіаційного, хімічного, біологічного та ядерного захисту (РХБЯ), дорожню поліцію та підрозділи жандармерії.

Посилений контроль діятиме на в’їздах до Анкари. Додаткові заходи безпеки запровадять в аеропортах, місцях розміщення делегацій, уздовж маршрутів пересування та поблизу локацій проведення саміту. На маршрутах між аеропортами та місцями проведення саміту також чергуватимуть спецпідрозділи жандармерії.

Очікується, що в роботі саміту візьмуть участь лідери всіх країн-членів НАТО, а також глави дев’яти держав, запрошених як гості. До аеропорту Етімесгут, зокрема, має прибути літак президента США Дональда Трампа та повітряні судна інших учасників.

У Туреччині триває підготовка до саміту НАТО: у готелях, де будуть зупинятися делегації, впроваджують спеціальні протоколи безпеки, модернізують системи охорони, створюють окремі зони для офіційних заходів та проводять навчання персоналу. Також в Анкарі на час саміту діятимуть «червоні зони».

Джерело Укрінформ