Британська влада готує один з найбільш рішучих економічних кроків за останні роки
Уряд Великої Британії збирається націоналізувати металургійну компанію British Steel, щоб зберегти промисловий потенціал та не допустити закриття сталепрокатного заводу в Сканторпі, що з 2020 року належить китайській компанії Jingye. Про це повідомляється на його сайті.
"Сталь є стратегічно важливою для нашої економіки та національної стійкості", – сказав прем'єр-міністр країни Кір Стармер.
Оскільки переговори з чинним власником щодо продажу компанії не мали результатів, прийнятних для платників податків, влада вирішила розробити законодавство для повернення British Steel у державну власність.
British Steel приватизували у 1988 році за часів прем'єр-міністерки Маргарет Тетчер.
У 2022 році компанія об'єдналася з Koninklijke Hoogovens у Corus Group, але у 2016-му їй повернули історичну назву.
Протягом останніх років європейська сталеливарна промисловість, й британська зокрема, переживає глибоку кризу через поєднання високих цін на енергоносії, жорсткої конкуренції з боку дешевої субсидованої продукції імпорту, передусім із Китаю, та слабкого внутрішнього попиту. У квітні 2025 року уряд Великої Британії був змушений перебрати оперативний контроль над British Steel у її китайських власників, щоб не допустити зупинки доменних печей.
Міністр у справах бізнесу Пітер Кайл не виключив, що після націоналізації для компанії знову залучать приватного інвестора.
"Уряд визнає, що довгострокове майбутнє сталеливарної галузі Великої Британії залежить як від державних, так і від приватних інвестицій у модернізацію", – йдеться в заяві британського міністра у справах бізнесу Пітера Кайла.
Reuters з посиланням на британський уряд пише, що державні витрати на підтримку British Steel у червні сягнуть 615 млн фунтів стерлінгів ($836 млн).