Зеленський сподівається на проведення виборів на окупованому Донбасі у жовтні

21 травня 2020
 Зеленський сподівається на проведення виборів на окупованому Донбасі у жовтні

Глава держави повідомив, що влада має бачення проведення таких виборів, але деталі не уточнив

 Президент України Володимир Зеленський не відкидає намір влади провести у жовтні місцеві вибори в окремих районах на окупованій частині Донецької і Луганської областей.

Про це глава держави сказав у коментарі журналістам після прес-конференції присвяченій першій річниці його президентства.

Зокрема, у Зеленського запитали, чи можливо провести місцеві вибори на Донбасі у жовтні місяці цього року? "Я би хотів у це вірити", - сказав президент. При цьому у нього уточнили, чи є відповідний план проведення таких виборів. "Ну, сценарій, структура цього у нас є, але зарано говорити. Зараз зарано", - уточнив Зеленський.

25 жовтня в Україні мають відбутися чергові вибори сільських, селищних, міських, районних, обласних рад, сільських, селищних, міських голів. 4 травня керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що наразі місцеві вибори через епідемію COVID-19 не переносяться, і сподівається, що вони відбудуться, в тому числі, і на території окремих районів Донецької та Луганської областей.

За його словаи, проведенню виборів на Донбасі має передувати забезпечення усіх безпекових умов, на яких наполягає українська сторона. "Це стосується і виведення усіх іноземних формувань, і передачі кордону (під контроль Україні – ред), і все інше", - підкреслив Єрмак.

Джерело УНІАН